A+
a-

Karjeras nedēļa 2023

Iepazīsties ar "Karjeras nedēļa 2023" aktivitāšu apkopojumu


Karjeras nedēļas 2023 noslēgumā Tehnikumu apmeklēja 70 jaunieši no divām pamatskolām Rīgā:  Rīgas 74.pamatskolas un Rīgas Sergeja Žoltoka pamatskolas. Jaunieši iepazina tehnikumu un sniegtās iespējas Latvijā un ārzemēs caur praktisko ekskursiju Tava nākotnes profesija ar RTRIT!

Iepazīstot tehnikumu un tā programmas pasākuma moderators Artūrs Homins (Karjeras izglītības vadītājs) kopā ar izglītojamo pašpārvaldi bija izveidojis apmeklētājiem viktorīnu kuras laikā pareizo atbilžu autori saņēma īpašās tehnikuma balvas. Īpaša pateicība izglītojamo pašpārvaldes jauniešiem par aktīvu līdzdalību.


Vai prasmi var izgaršot? - VAR!

Par to šodien pārliecinājās 65 Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumsaktīvākie izglītojamie #KarjerasNedēļa2023 ietvaros izgaršoja ERASMUS+ un Consortium of hospitality and accommodation schools of Europemobilitātes dalībnieku veikumu!

“Tavs prasmju portfelis Eiropā!” tapis pateicoties ERASMUS+ jauniešiem no Ukrainas, Francijas, Itālijas un Beļģijas, kā arī iesaistoties tehnikuma starptautiskajam sadarbības centram!

RTRIT jaunieši izgaršojot prasmi uzzināja arī par savām ERASMUS+ iespējam Eiropā, kuras sniedz tehnikums, kā arī to, kādas prasmes jāliek savā portfelī, lai pilnveidotos ārzemēs!

Neformalās sarunas formā jaunieši dalījās arī ar savu kultūru valodu un pieredzēm dažādās profesijās! Vairāk par savām karjeras iespējām uzzini pie RTRIT Karjeras izglītības vadītāja Artūrs Homins


Paskat, kā mēs laižam #KarjerasNedēļa ietvaros!

Kā ir strādāt ar Latvijas zvaigznēm? Unikāla vieslekcija no Ai Production Latvia vadītājas Aiga Baikovas.

86 tehnikuma un Ekonomikas un kultūras augstskola / EKA University of Applied Sciences studenti #KarjerasNedēļaietvaros mūsu tehnikumā uzzināja, kā ir strādāt kultūras un radošajās industrijās, kādas prasmes un iemaņas nepieciešamas, lai vadītu uzņēmumu! Galvenais Aigas Baikovas ieteikums - “Esi apritē!” “Elpo!” - dzīvē tas noderēs! Un NĒ arī ir atbilde!


Kā ir mācīties pie mums un iegūt jaunas prasmes savam portfelim?

Kā ir mācīties pie mums un iegūt jaunas prasmes savam portfelim? Par to šodien uzzināja Siguldas 1.pamatskola120 skolēnu no 9.,8., un arī 5.klases!

RTRIT rūpējas par katra izglītojamā ceļu uz izcilību un sniedz iespējas pilnveidot savas prasmes 7 dažādās jomās gan Latvijā gan Eiropā caur ERASMUS+ !

Sigulda Aizrauj jauniešus ar iespējām mūsu tehnikumā iepazīstināja izglītojamās Normena un Elise no tūrisma konsultantu mācību programmas! Paldies meitenēm par darbu!


RTRIT absolventi ir visur, arī Somijā!

Kā ir studēt ārzemēs un kā to izdarīt? #KarjerasNedēļa 2023 ietvaros savā pieredzē dalījās tehnikuma absolvents Jānis Aizpurietis.

Jānis dalījās savā pieredzē par to kā bija mācīties RTRIT, kādas prasmes viņš ir paņēmis līdzi uz Somiju un to, kāds bija viņa ceļš uz Haaga-Helia University!

Pasākums tapis #KarjerasNedēļa "Tavs prasmju portfelis" ietvaros!


RTRIT prasmju portfelis izbraukumā Jēkabpilī!

#KarjerasNedēļa 2023 ietvaros tehnikuma izglītojamie no Rīgas un Preiļu struktūrvienības ar interaktīvu prezentāciju iepazīstināja Jēkabpils 3. Vidusskola trīs 9.klases un vienu Jēkabpils Valsts ģimnāzija 9.klasi ar prasmēm, kuras var iegūt mūsu tehnikumā.

Jauniešiem bija iespēja prezentācijas laikā pagatavot savu Bezalkoholisko MOJITO kokteili un pilnveidot savu vizuālo tēlu ieveidojot frizūru un uzklājot jaunu grimu.

Karjeras izglītības vadītājs Artūrs Hominssaka lielu paldies savai komandai, skolotājai Daiga Verze un viņas izglītojamajām no Preiļu struktūrvienības un tehnikuma izglītojamo pašpārvaldes pārstāvēm.


J.G.Herdera Grīziņkalna vidusskolas jaunieši iepazīst RTRIT

J.G.Herdera Grīziņkalna vidusskolas jaunieši iepazīst mūsu tehnikumu un tā sniegtās iespējas #KarjerasNedēļa2023 ietvaros!

Tehnikuma jaunieši un Karjeras izglītības vadītājs Artūrs Homins dalījās savā pieredzē par to, kā ir mācīties RTRIT!

Vizītes laikā jaunieši un skolotāji piedalījās tehnikuma praktiskajā šokolādes meistarklasē, kuru vadīja skolotāja Līga Rugāja.

Ja arī Tu velies apmeklēt praktisko maksas meistarklasi mūsu tehnikumā, sazinies ar mums!


Mēs lepojamies ar katru savu izglītojamo, kurš arī pēc RTRIT gūst panākumus!

Jana Vainovska, viena no aktīvākajām ViA - Vidzemes Augstskola studentēm, 19.10.2023. #KarjerasNedēļa ietvaros pastāstīja par savu pieredzi mūsu tehnikumā un to, kādas prasmes ir paņēmusi līdz uz augstskolu.

Jana iepazīstināja tehnikuma izglītojamos ar Vidzemes Augstskolu un tās sniegtajām iespējām pēc tehnikuma absolvēšanas, arī to, kā ar tehnikuma rekomendāciju saņēmusi budžeta studiju iespēju!

Ja arī Tu vēlies pēc savām studijām jau nākamajā gadā uzsākt budžeta studijas Vidzemes Augstskolā, uzzini par savām iespējām saņemt rekomendāciju pie tehnikuma Karjeras izglītības vadītāja Artūrs Homins.

Liels paldies pasākuma moderatorei, tehnikuma izglītojamajai Kitijai Leimanei.


Karjeras nedēļa Preiļos

Karjeras nedēļas ietvaros, Preiļos, P-1EK 23 grupa kopā ar izglītības metodiķi S.Grigali apmeklēja vietējo uzņēmumu ''Tetovēšanas un permanentā meikapa darbnīcu ''Kosmoss'', kuru vada Olga Jermakova. Olga ir arī 1.kursa konditoru grupas izglītojamā, kura motivēti grib apgūt konditora palīga profesiju, lai tad veidotu jaunu biznesa plānu ēdināšanas jomā. Ekskursija laikā ieguvām zināšanas par uzņēmuma dibināšanu, prasībām, karjeras izaugsmi un motivāciju, kaut ko darīt mazpilsētā, lai augtu un attīstītos. Olga lika jauniešiem aizdomāties par uzņēmējdarbības attīstības iespējām Latgalē.

17.10.2023. Preiļu struktūrvienību apmeklēja arī NVA Nodarbinātības organizatore Dagmāra Skutele, kas izglītojamos informēja par pasākumiem komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai; Komersantu nodarbināto personu reģionālās mobilitātes veicināšanai; Atbalstu reģionālajai mobilitātei darba devējiem un iespējamo atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai dažādos projektos. Tāpat informēja par Karjeras konsultanta lomu un iespējamām konsultācijām visiem interesentiem, izspēlēja dažādas spēles.

Tehnikuma Preiļu struktūrvienību, karjeras nedēļas ietvaros, apmeklēja arī ēdināšanas jomas speciālists Haralds Saušs, kas stāstīja par pieredzi un karjeru ēdināšanas biznesā. Mēs lepojamies ar katru savu izglītojamo!Karjeras nedēļa RTRIT

Vai jau dzirdēji, ka nākamnedēļ gaidāma Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētā #KarjerasNedēļa 2023?

Mūsu tehnikums ir parūpējies par to, lai Tev nebūtu garlaicīgi! Nedēļu sāksim ar profesionālo prasmju izgaršošanu pasākumā "Tavs #prasmjuportfelis Eiropā!" Par garšīgu prasmju demonstrāciju un izcilām sarunām parūpēsies ERASMUS+ studenti no Itālijas, Francijas, Beļģijas un Ukrainas, tas viss sadarbībā ar RTRIT starptautiskās sadarbības centru!

Pie mums viesosies Aiga Baikovska, radošās satura aģentūras vadītāja, kura ikdiena strādā ar Latvijas zvaigznēm. Vai esi redzējis Samantas Tīnas Eirovīzijas dziesmas video klipu? Jā, tas bija Aigas darbs!

Tāpat, RTRIT starmešu gaismā būs 3 mūsu lieliskie absolventi, kuri ir gatavi tieši ar tevi dalīties savā pieredzē un dot tev "hintus" tālākai prasmju attīstībai!

Tiekamies tavā prasmju nedēļā - paķer līdz savu portfeli! (Vietu skaits limitēts) Iepriekšēja pieteikšanās uz visiem pasākumiem: https://forms.office.com/e/b5xKAyCsU6 Rīgā un Preiļos.


Karjeras nedēļas programma:

Diena 

Dienas tēma / sauklis 

Piedāvājums no VIAA puses 

Pasākumi tehnikumā 

16.10. 

“Prasmes Tavai karjerai” 

Par prasmēm uzzina visi – skolēni, skolotāji, vecāki 

Konkurētspējīgas prasmes – tiešsaistes nodarbība skolotājiem, karjeras speciālistiem un vecākiem. Vada: mg.sc.edu. Agnese Metuzāle, karjeras konsultante, Karjeras attīstības atbalsta balvas 2023 laureāte. 

Tiešraide plkst. 18.30 (ar surdotulku) 

 

Vecāki un pedagogi visērtāk nodarbībai varēs pieslēgties Facebook tīklā, tur būs izveidots pasākums jeb “Event”, kurā būs redzama tiešraide, un tas kontā parādīsies nākamnedēļ, precīzāk – ceturtdien. Aicinām izveidotajam pasākumam atzīmēt “Interesē” vai “Došos”, lai saņemtu atgādinājumu par tiešraides sākumu pāris stundas pirms tiešraides sākuma. 

Aicinu sekot Tavai karjerai FB kontam 

 1. Mācību stundās skolotāji kopā ar skolēniem pie atbilstošās mācību tēmas apgūšanas akcentē / nosauc caurviju prasmes, karjeras vadības prasmes. 

Prasmes tiek definētas kā spēja efektīvi pielietot savas zināšanas darbībā. Par caurviju prasmēm - Skola 2030 materiālos.  

Karjeras vadības prasmju resursi:  

              (infografikas 1.15. -1.18 , N.B. – novecojuši jomu nosaukumi!); 

 1. Tehnikuma pedagogi ir aicināti nodarbību laikā izmantot pieejamo galda spēli “Vispārīgo prasmju koks”  

 1. Tavs prasmju portfelis Eiropā! –  Vai prasmi var izgaršot? (12:00) 

 • ERASMUS+ apmaiņas jaunieši no Itālijas, Beļģijas, Francijas un Ukrainas dalīsies ar prasmēm kuras var iegūt piedaloties starptautiskajos projektos un ļaus noskaidrot vai prasmi iespējams izgaršot!  

*Aktivitāte tapusi sadarbībā ar RTRIT starptautiskās sadarbības centru  

Pasākums paredzēt Izglītojamajiem, apmeklējums ar iepriekšēju pieteikšanos, līdz 13.10.2023. 

17.10. 

“Attīsti personīgās prasmes!”  

T.s. “soft skills”, starpnozaru prasmes, nodarbināmības prasmes - prasmes, kas noder visās nozarēs (kognitīvās prasmes, sociālās un emocionālās prasmes) 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Mācību stundās skolotāji kopā ar skolēniem pie atbilstošās mācību tēmas apgūšanas akcentē / nosauc caurviju prasmes, karjeras vadības prasmes. Akcentē prasmes, kuras noder ikvienā profesijā.  

 1. Tehnikuma pedagogi ir aicināti nodarbību laikā izmantot pieejamo galda spēli “Vispārīgo prasmju koks”  

Lai attīstītu tādas prasmes kā sadarbība, līderība, darbs komandā, problēmu risināšana, lēmumu pieņemšana utt., 

 1. Tehnikuma izglītojamie viesojas uzņēmumā "Lidosta Rīga", Atbildīgā skolotāja Z.Gūtmane. 

*Aktivitāte tapusi sadarbībā ar Prakse.lv portālu  

18.10. 

IT prasmju diena  

Digitālās prasmes -  tehniskās prasmes, saistītas arī ar kognitīvām spējām saprast digitālu saturu, veikt tā interpretāciju, analīzi un komunikāciju.  

Sadarbībā ar Jauniešu programmēšanas un tehnoloģiju centru www.jptc.lv un www.shecandoit.lv

Latvijas IT eksāmens  – notiks vecuma grupās 5. – 6.kl., 7. – 9.kl., 10.-12.kl. + prof. izgl. audzēkņi. Pieeja būs īpašā eksāmena mājas lapā. Izpildāms vienas māc. stundas laikā (ievada video + eksāmena uzdevumi). Pēc eksāmena skolas saņems rezultātus un reitinga punktus. Sastāda un vērtēs IT praktiķi un eksperti, t.sk. arī no IZM. Eksāmenam pieeja būs arī 19. un 20.10. Būs balvas no IT uzņēmumiem. 

Iepazīstinām ar IT profesiju pārstāvjiem, t. sk. sievietēm IT nozarē – Mācību stunda - 20 min. video + materiāli diskusijai. Saņemami skolām oktobra sākumā.  

Praktiska nodarbība programmēšanas pamatprasmju apguvei – sākot no 5.klases, īpaši aicinātas meitenes, bezmaksas, brīvprātīga dalība, pēc stundām, vakarpusē) 

 

Skolēnu un skolotāju rīcībā tiks nodots atbalsta kanāls Discord platformā. Tiks piedāvāti papildmateriāli skolēniem, skolotājiem, arī ieteikumi, kā sagatavoties eksāmenam, arī ieteikumi karjerai IT nozarē.  

 1. Kā vadīt uzņēmumu un strādāt ar Latvijas ZVAIGZNĒM!  

Vieslektore: Radošās satura aģentūras “Ai Production” vadītāja, Aiga Baikova 

 • 11:00 Tumšā aktu zāle 

Pasākums paredzēts Izglītojamajiem, apmeklējums ar iepriekšēju pieteikšanos, līdz 13.10.2023. 

 1. Kā attīstīt personīgās prasmes RTRIT un turpināt to darīt studējot ārzemēs? 

Vieslektors: Tehnikuma absolvents, Jānis Aizpurietis šobrīd studē savu otro bakalauru ārzemēs- Biznesa informāciju tehnoloģijas (IT). 2 gadu pieredze tehnoloģiju uzņēmumā “Swappie” Nodaļas vadītāja amatā. 

 • 12:25 Tumšā aktu zāle 

Pasākums paredzēts Izglītojamajiem, apmeklējums ar iepriekšēju pieteikšanos, līdz 13.10.2023. 

 1. J.G. Herdera Rīgas grīziņkalna vidusskola. 3 9.klases “Tava nākotnes profesija ar RTRIT!”  ar meistarklasei (50 personas), (13:30) – Līga Rugāja 37 darbnīca. 

19.10. 

“Iepazīsti profesionālās prasmes!” 

Profesionālo prasmju diena – kur visagrāk var iegūt profesionālās prasmes? 

Profesionālās prasmes - darbam un profesijai specifiskās prasmes. 

VIAA KAIN sagatavo pārskata info grafikas par prof. izglītības programmām nozaru rāmjos – karjeras konsultantu lietošanai un jauniešu informēšanai.  

 

Iepriekš būs publicēts NIID.lv.  

 1. Izglītojamie kopā ar skolotājiem apmeklē nozares uzņēmumus pēc pašu ieskatiem un atbilstības programmai.  Ja viesošanās nav iespējama klātienē grupas apmeklē uzņēmumus virtuālajās tūrēs uzņēmumu mājas lapā skolotāju virsvadībā. 

 1. Audzinātājiem audzināšanas ieteicams izmantot arī VIAA info grafikas: Kā iepazīt uzņēmumu? https://euroguidance.viaa.gov.lv/mod/book/view.php?id=63&chapterid=919 vai Kā iepazīt profesijas? https://euroguidance.viaa.gov.lv/mod/book/view.php?id=63&chapterid=926  

 1. KĀ ir studēt TĀLĀK pēc RTRIT? Stāsts par to ka iegūt budžetu ar RTRIT rekomendāciju. Kādi ir plusi un mīnusi izvelētajā profesijā?  

Vieslektors: Tūrisma organizācijas un vadības studiju programmas studentes Vidzemes augstskolā, 2019.gada RTRIT absolventes Janas Vainovskas stāsts! 

 • 12:25 Tumšā aktu zāle 

Pasākums paredzēts Izglītojamajiem, apmeklējums ar iepriekšēju pieteikšanos, līdz 13.10.2023. 

 1. Tehnikuma viesošanās Jēkabpils 3.vidusskolā “Tava nākotnes profesija ar RTRIT!” (9:00-12:20) (Rīga) 

 1. Tehnikuma viesošanās Jēkabpils Valsts ģimnāzija “Tava nākotnes profesija ar RTRIT!” (13:00 -14:30) (Rīga) 

 1. KULINARIJAS PRASMES ir tas, kas Tev vajadzīgs!  Kā kulinārijas prasmes noder tālākajā profesijas attīstībā. Vai šīs prasmes jāattīsta arī pēc RTRIT absolvēšanas?  

Vieslektors: Haralds Saušs, titulēts RTRIT absolvents!  

 • Preiļi (11:30 – 12:30)  

20.10. 

“Mans prasmju portfelis” 

“Prasmju portfeļa” sagatave, kuru varēs izmantot pēc vajadzības un atbilstoši skolēna vecumgrupai.  

 1. Klases stundās izglītojamie pārrunā prasmes un katrs “saliek” savu prasmju portfeli, pārrunā, ko var darīt jau skolas laikā, lai izkoptu nepieciešamās prasmes. Ieteicams izmantot arī VIAA sagatavoto infografiku  Neiznieko laiku! Vai Karjeras orientēšanās karti: https://euroguidance.viaa.gov.lv/mod/book/view.php?id=63&chapterid=928 un  https://euroguidance.viaa.gov.lv/mod/book/view.php?id=63&chapterid=923 .  

 1. Tehnikumā  viesojas Rīgas 74.pamatskolas 9.klase “Tava nākotnes profesija ar RTRIT!” (30 personas), (laiks tiks precizēts) – Tumšā aktu zāle N26 (10:30-12:00) 

 1. Tehnikumā  viesojas Rīgas Sergeja Žoltoka pamatskolas 9.klase“Tava nākotnes profesija ar RTRIT!” (10:30  - 12:00)  - Mācību restorāns N26