A+
a-
Profesionālās pilnveides seminārs "Vegetarian and vegan cooking" un "Sustainable cooking"

Aktuāli

03.06.2024

Profesionālās pilnveides seminārs "Vegetarian and vegan cooking" un "Sustainable cooking"

Turpinot stratēģisko virzību un ilgtspēju, un zaļo domāšanu 21. un 22.maijā ar izglītojošu profesionālās pilnveides semināru-meistarklasi tehnikumā viesojās Justinas Kapkovicius. Lai ar mūsu pedagogiem dalītos zināšanās un praktiskās iemaņās par dažādu ēdienu gatavošanu.

Justinas Kapkovicius ir profesionālis ar 18 gadu pieredzi dažādu valstu restorānos, ar ievērojamiem sasniegumiem dažādos konkursos, bloga Pavarsdienorastis.com autors, kā arī ir Ilgtspējīgas Pārtikas Akadēmijas mentors. Šogad Justinas kļuva par Lietuvas pavāru un konditorejas pavāru asociācijas prezidentu.

Ilgtspēja ir svarīga sastāvdaļa ikkatrā virtuvē, tāpēc eksperts sācis projektu “Ilgtspējīgas pārtikas akadēmija”. Meistarklašu tipa nodarbības sastāv no ilgtspējīgu ēdienu gatavošanas metožu un recepšu demonstrēšanas, ilgtspējības padomiem un godalgoto restorānu un šefpavāru piemēriem.

Meistarklases laikā mūsu tehnikuma pedagogiem bija iespēja 2 dienu garumā iepazīt ilgtspējīgu produktu izmantošanu virtuvē, lai pagatavotu dažādus ēdienus.

Pirmajā dienā pasniedzēji pagatavoja dažādus zivju ēdienus un piedevas, piemēram, laša buljonu un biešu kečupu. Otrajā dienā šefpavārs mācīja, kā gatavot burkānu mizu biezeni, marinētas melones mizas, burkānu lapu chimichurri un citas neparastas receptes.

Meistarklase notika Erasmus+ projekta Personu mobilitāte mācību nolūkos Nr. 2022-1-LV01-KA121-VET-000066060 ietvaros.