A+
a-
Preiļu struktūrvienības audzēkņi apmeklē muzejus Latgalē "Latvijas Skolas Soma" programmas ietvaros

Aktuāli

21.01.2019

Preiļu struktūrvienības audzēkņi apmeklē muzejus Latgalē "Latvijas Skolas Soma" programmas ietvaros

Programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros līguma nr. 2.5. – 11 - 467 VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma audzēkņiem decembra nogale bija radošu un izglītojošu notikumu pilna. Izglītojamie apmeklēja gan muzejus un izstādes, gan radoši darbojās meistardarbnīcās, gan piedalījās muzejpedagoģiskās programmas aktivitātēs.

2018 gada 12.decembrī ‘’Gūda saimiņeicu biedrības’’ - Aglonas maizes muzejā – jauniešus sagaidīja pati saimniece Vija latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautas dziesmām un latgalisku uzrunu. Saruna sākās ar rudzu graudu atpazīšanu un izgaršošanu. RTRIT audzēkņi uzzināja un atmiņā atsauca sakāmvārdus, ticējumus, pasakas, ieražas, kas saistītas ar labības audzēšanu, maizes cepšanu un ēšanu. Piedalījās senu rotaļu un spēļu, kas saistītas ar labību un maizi atrakcijās. Neizpalika svaigas maizes degustācija, zāļu tējas, Latgales kulinārā mantojuma ēdienu baudīšana.

Muzeja "Andrupenes lauku sēta"apskatē, izglītojamie nokļuva it kā 20. gadsimta sākuma Latgales laukos, kur  apskatīja simtgadīgas lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus. Nobaudīja tradicionālos latgaliešu ēdienus un iepazinās ar dažādām muzeja ekspozīcijām.

14.decembrī notika ‘’Latvju zīmju un gadskārtu svētku darbnīca’’, kuras ietvaros bija iespēja iepazīties ar Latvju spēka zīmēm un to izgatavošanas procesu.

17.decembrī  Polikarpa Čerņavska keramikas māja - muzejs sagaidīja RTRIT ne tikai ar muzeja ekspozīciju, bet arī ar aktīvu darbošanos radošajā meistarklasē.

Izsekoja Polikarpa Čerņavska izaugsmei no vienkāršu saimniecības trauku darināšanas līdz izsmalcinātām un sarežģītām dekoratīvās keramikas formām,  apskatīja ekspozīciju "Mūžs virpas apļots". Vēroja kā top māla trauki un paši piedalījāmies trauku izgatavošanā un interaktīvas spēles veidā parādīja savas zināšanas keramikā. Laipni uzņēma mūs meistarklases vadītājs Raivo Andersons, kas deva iespēju pašiem izmēģināt roku podu virpošanā un veidošanā (darbiņus varēja paņemt līdzi).

Paldies, programmai ‘’Latvijas skolas soma’’ par iespēju klātienē izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu, spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.