A+
a-
Forums "Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā"

Aktuāli

31.10.2018

Forums "Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā"

31.10.2018. Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums (RTRIT) piedalījās Profesionālās izglītības audzēkņu forumā "Mūsdienīga profeionālā izglītība Latvijā", kas norisinājās LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Rīgā.

Izglītības un zinātnes ministrijas un Profesionālās izglītības biedrības rīkotais forums norisinājās Eiropas prasmju nedēļas ietvaros, kas notiek jau trešo reizi. Šajā nedēļā piedalās vairāk par 30 valstīm un tiek organizēti pāri 1000 pasākumiem visā Eiropā, šodienas forums kā daļa no visu pasākumu kopuma.

Pasākumu atklāja Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, bet kā galvenais pāsākuma posms bija paneļdiskusijas, kurās piedalījās Valsts apatpersonas, mācībspēki, uzņēmēji un darba devēji un, protams, profesionālās izsglītības audzēkņi no visas Latvijas. Paneļdiskusiju tēmas: "Kāda ir mūsdienīga profesionālā izglītība" un "Karjera un izaugsme".

Abas diskusiju skartās tēmas atklāja šī brīža situācijas no visu iesaistīto pušu redzējuma, kas ir kā pamats turpmākai attīstībai. RTRIT paneļdiskusijā pārstāvēja Benita Beatrise Ozola.

Pusdienu pārtraukumā visi foruma dalībnieki varēja izgaršot visu Latvijas novadu kulināro mantojumu, ko sagatavoja profeionālo izglītības tehnikumu audzēkņi skolotāju pavadībā:

  • Kurzeme - Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums
  • Vidzeme - Smiltenes tehnikums
  • Zemgale - Ogres tehnikums
  • Latgale - Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums - skolotāju Ināras Liepiņas (Preiļi) un Irinas Duvanovas un Inese Bedeices (Rīga) pavadībā audzēkņi - Laura Kokorēviča; Lauris Barakausks; Dāvis Jasinkevičs; Marta Kušķe un Aļģirts Janulis,  viesus cienāja ar Latgales ēdieniem un dzērieniem. Pie katra no novadu galda bija arī katra novada tautas tērpos ģerbti audzēkņi, kas vēl vairāk pastiprināja mūsu novadu kopīgo un atšķirīgo.

Paralēli diskusijai notika izglītības iestāžu inovatīvo sasniegumu izstādē, kur RTRIT prezentēja "Garšvielu pasaules" gleznas, kas sastāv no garšvielām, dabas materiāleim un citām ēdamām sastāvdaļām, kas tikai apstiprināja pieņemumu, ka kulinārija ir īsta māksla.

Foruma noslēgumā visus dalībniekus un viesus priecēja Aminatas uzstāšanās.