AEHT

 

AEHT (Eiropas Tūrisma un viesmīlības skolu asociācija) ir nevalstiska organizācija, kurai Eiropas Padomē ir konsultatīvs statuss. Organizācija ir dibināta 1988. gadā, Valsts SIA „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” AEHT locekle ir kopš 1998.gada. AEHT primārais mērķis ir veicināt Eiropas dimensijas īstenošanu līdzīga profila profesionālās izglītības iestāžu darbībā.

AEHT galvenie uzdevumi:

  • Veicināt komunikāciju, sadarbību un informācijas apmaiņu starp Tūrisma un viesmīlības profesionālās izglītības iestādēm;
  • Rosināt izglītojamo un pedagogu prakses/pieredzes apmaiņas mobilitātes Eiropā;
  • Veicināt labās prakses pārņemšanu;
  • Attīstīt ciešāku saikni starp izglītību un reālo darba vidi.


Šobrīd organizācijā ir 430 izglītības iestāžu pārstāvniecības no 44 valstīm.

AEHT Christmas in Europe 2016 Itālijā

No 04.decembra līdz 10.decembrim Itālijas, San Benedetto del Tronto norisinājās ikgadējā AEHT (Eiropas Tūrisma un viesmīlības skolu asociācija) starptautiskā izstādē, “Christmas in Europe 2016”, kas tiek organizēta jau 25. reizi. Pasākumā piedalīsies 23 skolas no dažādām Eiropas un pasaules valstīm. Kā katru gadu, arī šogad PIKC Valsts SIA" Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums" pārstāv Latviju šajā pasākumā. Dalībnieku uzdevums ir parādīt, kā Latvijā tiek svinēti Ziemassvētki, kā arī iepazīstināt ar latviešu tradīcijām un pašmāju produkciju. 5.decembrī izstādes ietvaros notiks dalībnieku gājiens nacionālajos tautas tērpos.

Tehnikuma komanda vairāku mēnešu garumā ir sagatavojusi izstādes stenda koncepciju, kurā iekļāva pašmāju ražotāju produkciju uz sadarbību aicinot Latvijā pazīstamus ražotājus, ar kuru produkcija tiks iepazīstināti “Christmas in Europe 2016” apmeklētāji. Sadarbībai vērienīgajā pasākumā atsaucās uzņēmumi: Dimdiņi, Latnature, Lāči, Karameļu darbnīca, Orkla, Skrīveru saldumi, Staburadze, Svennes Sveces.

2018.gada decembrī “Christmas in Europe” izstādes dalībniekus uzņems PIKC Valsts SIA" Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums"

Spied uz attēla, lai redzētu to pilnā izmērā!

 


Mūsu komanda atgriezusies no AEHT konkursā Itālijā!

Maija sākumā (05.05.2016.-09.05.2016.)  mūs komanda startēja AEHT Starptautiskajā viesmīlības un tūrisma konkursā Itālijā Guilianovā.Kopumā konkursā piedalījās 17 komandas no Itālijas un 10 komandas no citām valstīm. Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu konkursā pārstāvēja Dārta Strazdiņa un Elīna Ivzāne, kuras godam startēja konkursā. Konkurence bija patiesi liela un kopīgā darba rezultāt tika radīts lielisks Latvijas ekoproduktus prezentējošs stends, kurā meitenes ar smaidu un viesmīlību sagaidīja visu tā apmeklētājus.

Paldies meitenēm par dalību konkursā un ieguldīto darbu tam gatavojoties, kā arī paldies skolotājai Intai Jansonei un Viesmīlības pakalpojumu nodaļas vadītājai Sarmītei Kudiņai!

Mūsējie atgriezušies ar izcīnītu 1.vietu starptautiskā konkursā!

Mūsu komanda tikko atgriezusies no Lecco provinces Itālijā, kur piedalījās sadarbībā ar AEHT (Eiropas Tūrisma un viesmīlības skolu asociācija) organizētajā profesiju konkursā profesionālās izglītības iestādē CFPA Casargo.

Konkurss norisinājās no 19. līdz 24.martam un no mūsu tehnikuma tajā piedalījās Gabriela Terēze Zaķe, Kontantīns Mihejevs, Madara Rozentāle un Kristiāns Daņisevskis Lācītis, kā arī skolotājas - Inga Kurša, Irina Duvanova un Dace Antuža.

Konkursa ietvaros komandai bija jāgatavo aukstā uzkoda, pamatēdiens, kokteilis un deserts. Mūsu pārstāvji startēja godam un 16 komandu konkurencē tika izcīnīta 1. vieta auksto uzkodu konkursā. Izcilo sniegumu šoreiz demonstrēja Konstantīns Mihejevs. Apsveicam ar sasniegtajiem rezultātiem un paldies visiem, kuri palīdzēja konkursa gatavošanās un norises laikā.

Trešā vieta AEHT konkursā!

 

No 2015.gada 5.decembra līdz 10.decembrim Portugālē norisinājās AEHT organizēts konkurss Chocolate Festival of Praia da Vitoria. Konkursā piedalījās mūsu audzēknes Gabriela Terēze Zaķe un Ligita Evarte, kuras skolotāju Līgas Rugājas un Ināras Liepiņas vadībā, bija rūpīgi gatavojušās dalībai pasākumā.

Apsveicam mūsu komandu ar izcīnīto 3.vietu konkursā! Paldies viesiem, kuri palīdzēja sagatavoties konkursam un paldies, komandai par lielisko startu! 

Mūsu komanda gatava dalībai "Christmas in Europe 2015" Luksenburgā.

No 02.decembra līdz 08.decembrim Luksemburgā notiks  ikgadējā AEHT (Eiropas Tūrisma un viesmīlības skolu asociācija) starptautiskā izstādē, “Christmas in Europe 2015”, kas tiek organizēta jau 24. reizi. Pasākumā piedalīsies 30 skolas no 15 valstīm. Kā katru gadu, arī šogad Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums  pārstāves Latviju šajā pasākumā. Dalībnieku uzdevums ir parādīt, kā Latvijā tiek svinēti Ziemassvētki, kā arī iepazīstināt ar latviešu tradīcijām un pašmāju produkciju. 3.decembrī izstāde ietvaros notiks dalībnieku gājiens nacionālajos tautas tērpos.

Tehnikuma komanda vairāku mēnešu garumā ir sagatavojusi izstādes stenda koncepciju, kurā iekļāva pašmāju ražotāju produkciju uz sadarbību aicinot Latvijā pazīstamus ražotājus, ar  kuru produkcija tiks iepazīstināti “Christmas in Europe 2015” apmeklētāji. Sadarbībai vērienīgajā pasākumā atsaucās uzņēmumi: Rāmkalni, Skrīveru saldumi, Līgatnes vīna darītava, Lielezers maiznīca, Latvian Lights, Inčukalna vistiņas un Garšu fabrika.

2018.gada decembrī “Christmas in Europe” izstādes dalībniekus uzņems  Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums.

 

 

Divas sudraba medaļas AEHT profesiju konkursos!

Mūsu komanda tikko atgriezusies no Itālijas Cervia, kur no  2015.gada 5.oktobra līdz 11.oktobrim norisinājās ikgadējā AEHT (Eiropas Tūrisma un viesmīlības skolu asociācija) konference un profesiju konkursi. Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komanda mājās atvedusi iegūtās divas sudraba medaļas - konditorejā un klasiskajā virtuvē. Apsveicam Vitu Simanovu un Konstantīnu Mihejevu ar panākumiem konkursā un izcīnītajām medaļām! Paldies visiem, kuri palīdzēja sagatavoties dalībai konkursos un konferencē, kā arī paldies visai mūsu komandai, kas godam pārstāvēja Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu un Latviju!

 

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komanda izcīna godalgotas vietas AEHT konkursā!

 

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komanda AEHT 27. ikgadējā konferencē un profesionālo prasmju konkursā Serbijā izcīnījusi godalgotas vietas. 4. kursa audzēkne Laine Čižova ieguva  zelta godalgu pavāru konkursā nominācijā „Decathlon”, bet  Reinis Ozols izcīnīja sudraba godalgu nominācijā „Haute cuisine”. Apsveicam mūsu komandu un visus, kas palīdzēja sasniegt augstos rezultātus! (22.11.2014.)

 

Eiropas Viesnīcu un tūrisma skolu asociācijas (AEHT) 25. konference

2012.gada 8. – 13. oktobrī, Ohridā (Maķedonija) norisinājās Eiropas Viesnīcu un tūrisma skolu asociācijas (AEHT) 25. konference, kuras ietvaros organizētajos profesiju konkursos Latvijas pārstāvji ieguva divas zelta un divas sudraba medaļas.
AEHT nozīmīgākais gadskārtējais pasākums pulcēja kopā vairāk kā 600 dalībniekus no 30 valstīm. To vidū bija arī 7 audzēkņi no Latvijas, no kuriem 4 pārstāvēja Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolu, bet 3 – Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālo vidusskolu.
No Valsts SIA „Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskola” piedalījās Zane Pētersone konditoru konkursā, Rodijs Liekne viesmīļu konkursā, Kristaps Sarma ieguva zelta medaļu pavāru konkursā, bet Toms Gaidulis sudraba medaļu konkursā „Ceļojuma galamērķis”. Sveicam visus konkursa dalībniekus un viņu pedagogus ar panākumiem.