Aktivitātes

KA1 Erasmus+ mobility to perform practical training (FCT) in Riga (Latvia)

The ERASMUS+ mobility allows students to have the opportunity to do the internships at the end of the course outside their country.

At the beginning of 2016 we made the application for the ERASMUS+ mobility.

After a while the generalitat Valenciana made a list with the evaluation of each student, the evaluation consisted of the punctuation of each according to the notes or the attendance to class.

Once the mobility is accepted, language revision classes are conducted according to the country of destination, ours was Riga and we got English.

Finally, for Riga four students, two auxiliary nurses, one administrative and one commercial were accepted on mobility.

The girls of auxiliary nurse Claudia and Mar perform the internships in an orphanage located in Imanta and the girls of administration and commerce, Carla and Aina are in the offices of the school itself and also in a travel agency located in the center of Riga. Will be in Latvia from the twentieth of March until the twenty-fifth of April

Projekta e-Motive mācību aktivitāte

Šajā un nākamajā mācību gadā (2017./2018.; 2018./2019. m.g.) mūsu skola ir iesaistījusies Erasmus+ stratēģiskās partnerības projektā e-MOTIVE. Projekta ideja ir sniegt atbalstu profesionālās izglītības skolotājiem elektronisko mācību materiālu izstrādē.

Laikā no 19. līdz 22. martam, RTRIT viesojās mūsu sadarbības partneri no Kalnrūpniecības tehnoloģiju institūta KOMAG (Institute of Mininig Technology KOMAG) (Polija) un TTS Darba efektivitātes institūta (TTS Work Efficiency Institute) (Somija).

Projekta e-motive ietvaros tika aizvadīta mācību aktivitāte, kuras laikā projekta dalībnieki apguva prasmes e-mācību materiālu veidošanā Classflow vidē. Veidoja mācību stundas ar dažādām tēmām - Tūrisma pamati "IKT izmantošana tūrisma produkta popularizēšanai" Sk. Artūrs Homins, Ķīmija "Ķīmijas elementi un to reakcijas dabā" Sk. Kristīna Barabanščikova, Latviešu valoda "Frazeoloģismi" Sk. Marita Bogotā un Kultūrvēsture Sk. Anita Zaļaiskalne, un izmēģināja stundas vadību klasēs. Audzēkņi atzīst, ka darbošanās ar Classflow būtiski atvieglo mācību darbu, kā arī padara to daudz interesantāku un labāk saprotamu.

Ar Classflow darbības pamatiem projekta dalībniekus iepazīstināja SIA Lielvārds pārstāvis.

ERASMUS+ Labās prakses piemērs 22.03.

Š.g. 22. martā Nīcgales ielā norisinājās ERASMUS+ Labās prakses piemērs. Šajā pasākumā 7 RTRIT izglītojamie dalījās pieredzē par piedzīvoto un iegūto garajās ārzemju mobilitātēs - Lielbritānijā, Francijā un Islandē.
Paldies Vitālijam Kezikam (AK16-1/2), Artūram Žoglam (E14-1/2), Enriko Pukam (AK16-1/2), Kitijai Leimanei (E15-9/10) un Klāvam Mārtiņam Ārgalam (E15-3/4) par iedvesmojošajiem un interesantajiem stāstījumiem.

Mobilitātes norisinājās ERASMUS+ projekta “Maini pasauli - sāc ar sevi!” Nr. 2017-1-LV01-KA116-035386 ietvaros.

Noslēdzies ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projekts “City Guiding for Vocational Tourism Education”

2018. gada februārī noslēdzās VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” īstenotais ERASMUS+ stratēģiskās partnerības projekts “City Guiding for Vocational Tourism Education” (Pilsētas ceļveža veidošana profesionālajai tūrisma izglītībai). Projekta ietvaros skolā viesojās audzēkņi un skolotāji no Helsinku profesionālās izglītības iestādes “Helsinki Vocational Colledge Stadin” un no Antverpenes profesionālās skolas PIVA, Beļģijā.

Projektā tika īstenotas sešas iesaistīto skolu audzēkņu kopīgās aktivitātes, kuru laikā jaunieši mācījās izmantot dažādus digitālos rīkus mūsdienīgu tūrisma maršrutu veidošanai – Klikaklu mobilo aplikāciju, SygicTravel maršrutu plānotāju, YouTube videomateriālu veidošanu, kā arī Google Maps maršrutu plānošanu.

Projektā ir izstrādāti seši pilsētu Rīgas, Antverpenes un Helsinku maršruti, kuri ir pieejami GoogleMaps 6 valodās – Latviešu, Angļu, Fraņču, Zviedru, Somu un Flāmu.

Antwerp Tour in the dark: http://bit.ly/2Ij1mRL

Antwerp Green Tour: http://bit.ly/2FwYcML

Helsinki Churches: http://bit.ly/2tEB5do

Helsinki Sea Side: http://bit.ly/2HrnhVS

Route silent buildings: http://bit.ly/2IjLPRM

Tasty ride by bike: http://bit.ly/2FF4BRM

Projekta īstenotāji piedalījās 23. janvāra seminārā “Tūrisms 21. gadsimtā”, kurā kopā sanāca dažādu organizāciju pārstāvji, lai iepazīstinātu ar projekta īstenošanas gaitu un rezultātiem. Semināra dalībnieki pārstāvēja tādas organizācijas kā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB) pārstāvot pilsētas tūrisma zīmolu LiveRiga, SIA “RX Īpašumi”, Biznesa augstskola “Turība”, Preiļu novada Tūrisma informācijas centrs, “Amadeus Latvija”, apvienība “Apeirons”, kā arī projekta 1836 pārstāve.

Projekts “City Guiding for Vocational Tourism Education” tika īstenots Erasmus+ 2. pamatdarbības Stratēģiskās partnerības ietvaros. Projekta mērķi ir ieviest inovatīvas mācību metodes un veicināt digitālo līdzekļu izmantošanu profesionālajā izglītībā. Vairāk informācijas par Stratēģiskajām partnerībām var atrast saitē: http://bit.ly/2p8wlaw 

Absolventu labās prakses piemērs 07.03.

Š.g. 7. martā RTRIT struktūrvienībā Nīcgales ielā norisinājās ERASMUS+ Labās prakses piemērs. Šī bija īpaša reize, jo par savām mobilitātēm stāstīja mūsu tehnikuma absolventes, kurām bija unikāla iespēja doties garajās praksēs uz Somiju, Vāciju un Skotiju. Paldies Krīstīnei un Diānai Karaušu, Simonai Sinkevičiutei un Stefānijai Golovkinai par interesantajiem stāstījumiem un citu jauniešu iedvesmošanu izmēģināt ko jaunu un pierādīt sevi.

Labās prakses piemērs 9. un 10. janvārī

9. un 10. janvārī Deglava un Marijas ielu struktūrvienībās notika Erasmus+ labās prakses piemēru prezentācijas.
Šajā pasākumā septiņas audzēknes dalījās ar savu pieredzi, ko ieguvušas mobilitātē Tartu, Igaunijā, decembra mēnesī. Mobilitātē uz Tartu devās Klinta Miežāne; Kitija Saviča; Kristiāna Amanda Tinusa (VP15-3/4); Dina Reinika; Madara Švarce (VP17 1/2); Lelde Senkoviča (PP/M14); Anna Cesnovicka (V16-1/2) un Ieva Jurkāne (SV15-1/2)
Projekts “Lai mainītu pasauli, jāsāk ar sevi!”. Nr. 2016-1-LV01-KA102-022518.
Par mobilitāti Dānijā, Roskildē, klātesošos informēja trīs audzēkņi, kuri praktiskās iemaņas guva konditorejas nozarē - Sintija Fogele; Madara Jenne (M14) un Andis Rinalds Eglītis (M16).
Mobilitātē uz Kauņu, Lietuvu bija devušās divas meitenes no M16 grupas - Monika Moisejeva un Katrīna Kolosovska.
Francijas pilsētā Reignier savu mobilitāti izgāja audzēkņi Reičela Janeka, Jana Borisova, Zandis Kadakovskis, Pāvels Avdejevs, Marija Volkmane. Savukārt, māzās pilsētiņās Cholet un Saint Michel Mont Mercure mobilitāti pavadīja grupas AK 16-1/2 audzēkne Daniela Krista Kārkliņa.
Mobilitātē uz Tartu, Igaunijā, cita projekta ietvaros devās modes un stila nodaļas audzēknes Kristiāna Rēze (TA/SV14); Jūlija Bikovska (TA/SV14); Angelina Podniece (SV15-1/2) un Signija Veskere (SV15-3/4).
Projekts “Maini pasauli – sāc ar sevi!”. Nr.2017-1-LV01-KA116-035386.