Karjeras atbalsts

Karjeras atbalsta pasākumu plāns 2017./2018. mācību gadam

Karjeras_atbalsta_pasakumu_plans_2017_2018

2017. gada nogale Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumam (RTRIT) karjeras atbalsta jomā ir bijusi ļoti darbīga un radoša. Tehnikums iesaistījās, kā arī pats organizēja vairākus ar karjeras atbalstu saistītus pasākumus, lai sniegtu audzēkņiem un interesentiem ieskatu profesionālajā izglītībā un tās piedāvātajās iespējās.

13. oktobrī VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” audzēkņi kopā ar vairākām skolotājām devās uz Karjeras dienu Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā, lai sniegtu skolēniem plašāku ieskatu par profesionālās izglītības iespējām un to, kā labāk izvēlēties sev piemērotu profesiju nākotnē.
Jelgavas un Ozolnieku novadu jauniešiem, kas bija ieradušies uz karjeras dienu, bija iespēja uzzināt par tehnikumā apgūstamajām profesijām, interešu izglītību un starptautisko sadarbību. No audzēkņu puses tika izrādīta liela interese un viņiem bija iespēja praktiski darboties: no marcipāna veidot figūras, degustēt tehnikuma gatavotus cepumus un uzkodas, kā arī pildīt viktorīnu par tūrismu un ievērojamiem objektiem Rīgā.
Lielā interese apliecina, ka jaunieši aktīvi domā par savām nākotnes iespējām un plāniem.

23. oktobrī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā norisinājās Karjeras diena – profesiju diena, kuru apmeklēja Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 2.-5. klašu audzēkņi.

Šīs karjeras dienas laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar Pārtikas ražošanas nodaļas darbu, kā arī piedalīties meistarklasē, kuras laikā viņi kopā ar Pārtikas ražošanas nodaļas audzēkņiem un skolotājiem gatavoja speķa pīrādziņus un veidoja figūriņas no marcipāna.

08. novembrī Tehnikumā norisinājās "Karjeras diena - profesiju diena", kuras mērķi bija:

  • veicināt tehnikuma izglītojamo motivāciju profesionālajai izaugsmei, pilnveidei un mūžizglītībai;
  • sniegt vispārizglītojošo skolu skolēniem teorētisko un praktisko ieskatu par profesionālās izglītības iegūšanas iespējām un nākamajām profesijām; kā arī popularizēt karjeras atbalstu.

Karjeras dienas laikā audzēkņiem no citām izglītības iestādēm bija iespēja iepazīties ar RTRIT piedāvātajām mācību programmām un to praktisko pusi - apmeklējot dažādas meistarklases un prezentācijas, kā arī dienas noslēgumā kopā ar citiem RTRIT audzēkņiem piedalīties ERASMUS+ "Labās prakses piemēra" prezentācijās.

15. novembrī, Nīcgales ielā 26., notika karjeras atbalsta pasākums „Tavas tālākizglītības iespējas”.
Pie mums viesojās Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Augstskola ISMA, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola „RISEBA” un Alberta koledža, lai informētu 3.-4. Kursu audzēkņus par tālākizglītības iespējām.